A tentoraz o Reebok CrossFit Nano 4.0 a CrossFit Lifter ... s Plus 2.0 i bez plus

V druhej polovici roka 2014 sme zaznamenali príchod nových modelov série športových topánok Reebok CrossFit.
Relatívnymi novinkami  končiaceho leta a nadchádzajúcej  jesene sú tenisky Reebok CrossFit Nano 4.0, CrossFit Lifter 2.0 a CrossFit Lifter Plus 2.0, zabudnúť by sme ani nemali low-top a hi top-tenisky CrossFit Lite, ktorými sa však nebudeme zaoberať.

Reebok CrossFit Nano 4.0

Nástupca topánok CrossFit Nano 3.0. Jedná sa o univerzálnu športovú obuv určenú na prudké, rýchle a všesmerové pohyby - cvičenia, či krátky beh. Do určitej miery sú vhodné aj na zdvíhanie nejakého toho železa.
Ako zvyčajne sa jedná zo strany výrobcu o marketingový ťah, keď sa raz ročne v zavedenej a relatívne úspešnej sérii uvádie nový model, buď prichádzajúci s konkrétnymi a podstatnými zmenami v konštrukcii, vedúcimi k zlepšeniu (alebo k zhoršeniu) funkčných vlastností, prípadne so zmenami kozmetického charakteru - najčastejším zastieracím manévrom je pozmenený dizajn vrchnej časti . CrossFit Nano 4.0 sú tým druhým prípadom.
Zvršok je zhotovený z odolnej polyuerátovej mriežky DuraCage. Jediným podstatným - novým „pozitívom“ konštrukcie je vertikálna mriežka na mediálnej strane, uľahčujúca spolu so zúbkovaným bočným dezénom medzipodrážky, šplhanie po lane.
Pod plastickou mriežkou sa nachádza sieťovinová priedušná vrstva. Podrážková (medzipodrážková) konštrukcia zostala bezo zmeny, v prednej časti  je tvrdšie odpružená, mäkšie tlmenie je sústredené pod pätou, drop je 4 mm. Do predaja sa dostalo celkovo štrnásť farebných prevedení, rozdelených 50/50 -  na sedem dámskych a sedem pánskych.
Ako býva zvykom, takmer všetky produkty Reebok CrossFit vrátane CrossFit Nano 4.0, sú takmer vôbec  nedostupné v európskych obchodoch (e-shopoch). Šťastie môžete skúsiť v predajniach Sportisimo, predpokladaná cena: 110 €, alternatívou je US e-shop eastbay.com.CrossFit Lifter 2.0 a CrossFit Lifter Plus 2.0

Aktualizovaná línia vzpieračských topánok v porovnaní so zakladajúcim modelom CrossFit Lifter, respektíve CrossFit Lifter Plus, prináša podstatne prepracovaný dizajn zvršku a podrážkovej základne.

CrossFit Lifter 2.0
Vzpieracie - fitness topánky sú vďaka relatívne flexibilnej platforme všestranne použiteľné na rôzne crossfit cvičenia, a to predovšetkým silového charakteru.
Ľahká a tenká plastová konštrukcia "3D Fuse Frame" spojená s priedušnou sieťovinou zaisťuje stabilnú a zároveň flexibilnú podporu.  V strednej časti sa nachádza nastaviteľný popruh. Podšívka znižujúca trenie pomáha redukovať vlhkosť a zahrievanie topánok.
Podrážka je rozdelená na dva segmenty - predná ohybnejšia časť je drážkovaná obdĺžnikovým dezénom, zadná je takmer hladká. Konštrukcia podrážky je v zadnej časti (stred až päta) zložená z troch vrstiev - stabilizačnej platformy z ľahkého a pevného elastomeru Pebax (Reebokom nazvaná Powerbax), tlmiacej hmoty EVA so zvýšenou hustotou a napokon zo samotnej podrážkovej vrstvy.

CrossFit Lifter Plus 2.0 sú navrhnuté s ohľadom na čo najväčšiu stabilitu, flexibilita je až na druhom mieste. Stabilitu zvyšuje dvojica pomerne širokých remienkov. Zvršok je z väčšej časti tvorený technológiou "3D Fuse Frame", avšak špička pozostáva z kože. Podrážková konštrukcia sa vyznačuje zvýšenou tuhosťou, základňa Powerbax nabrala na objeme - pod pätou nenájdeme tlmiacu medzipodrážkovú hmotu EVA. Dokonalejšie priľnutie vnútra topánky (stred až zadná časť) k nohe je dosiahnuté technológiou U-Form – tvárnosť sa aktivuje nahrievaním.  Vo všeobecnosti je obuv určená na statické silové výkony s menším rozsahom pohybov, napríklad na trh.