Trénujeme s Reebok Nano 9

V roku 2019 nám spoločnosť Reebok dopraje možnosť zakúpiť najnovšiu iteráciu hlavnej CrossFit línie športovej obuvi Nano s poradovým číslom deväť .
Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s daným typom obuvi, ReebokNano 9 sú určené pre CrossFit tréningy, ktoré zahŕňajú namáhavé kardio cvičenia, tiež sa uplatnia pri zdvíhaní železa v posilňovni alebo pri  krátkom, ale zato intenzívnom behu.
Naturel ostatného modelu série Nano, ktorý je členom špecifickej skupiny fitnes topánok (akými sú konkurenčné Nike Metcon, ASICS Conviction X, inov-8 F-Lite 235, atď.) je v podstate o malých či väčších kompromisoch: topánky musia dostatočne efektívne obhospodarovať  širokú škálu pohybov, čím plnohodnotne nenahradia špecializovanú obuv, ako sú vzpieračské topánky, či  striktne bežecké.
Ostatný model Nano nasleduje cestu „osmičky“ , v pomerne jednoduchom dizajne – predovšetkým v porovnaní s najväčším konkurentom Metcon 5 od Nike, vyznieva ako chudobný príbuzný.
Možno pre niekoho nevzhľadná škrupina (modré vyhotovenie Black/BrightCyan/White má šmrnc)  ponúka topánky, ktoré v jednom balení kombinujú športovú výkonnosť  s celodennou nositeľnosťou. Pod výzorom lacných  tenisiek sa de-maskuje zvršok zhotovený z flexibilnej, redizajnovanej a odolnej textílie StretchFlexweave, natiahnutý po  takmer celej ploche obuvi.
Tkaná, priedušná textília Flexweave®  sa pružne rozťahuje, vlákna sú medzi sebou pevne spojené, i keď nie na úkor flexibility, poskytujú cielenú podporu na kľúčových miestach, ako je napríklad zlepšenie stability pri zdvíhaní ťažkých bremien. Vo vnútri nájdeme  jemné polstrovanie podšívky a jazyka, ktoré doprevádza vyberateľná stielka OrthoLite.
Drop tenisiek – výška medzi špičkou a pätou je 5 mm.
Ak pri behu našľapujete na pätu ( heelstrike),v porovnaní s Metcon 5 alebo Nano8, sa v Nano 9 pohodlnejšie behá.  Nano 9 disponuje väčšou stabilitou, mierne pružnejšou medzipodrážkou ako aj odolnejšou podrážkou.
Pohodlnejší beh je najväčšou zmenou oproti predchodcovi,  prepracované a citlivejšie odpruženie materiálu z dvojitej medzipodošvy EVA  disponuje dostatočným množstvom reaktivity a podporuje plynulú flexibilitu špičky.
V strede medzipodrážky nájdeme na bočných stranách vrstvu TPU (polyuretán NanoShell), ktorá zasahuje do podošvy, čím poskytuje ďalšiu podporu a odolnosť, na zadnej strane prerobeného pätného oblúka sa vystužujúci obal rozdeľuje.
Začiatkom jesene 2019 sa  ReebokNano 9 objavia aj v slovenských obchodoch za cenu približne 120 €.

Reebok Nano 9 Reebok Nano 9
Reebok Nano 9 Reebok Nano 9
Reebok Nano 9 Reebok Nano 9