YouTube  Facebook  Instagram   

Turistická obuv Merrell na leto 2019

Nízkoprofilová trekingová obuv americkej značky Merrell letnej sezóny 2019, s ktorou sa prípadne stretnete aj v roku 2020.

Merrell Alverstone/ Alverstone Waterproof
Turistická obuv zložená z pásov semišu a vrstiev sieťoviny. Variant “Waterproof“ obsahuje nepremokavú podšívku M Select DRY. Vyberateľná stielka. Antibakteriálne činidlá M Select ™ FRESH znižujú zápach topánok, pod pätou nájdete vzduchové odpruženie. Hĺbka dezénu podrážky je 5 mm.

Merrell Chameleon 7
Už celkovo siedma adaptácia známej turistickej obuvi Chameleon (sedmička vznikla v roku 2018). Tak ako v predchádzajúcich sezónach, aj v roku 2019 a pravdaže aj v tých budúcich je/bude realizovaná vo viacerých modifikáciách. Vo všetkých vyhotoveniach bez rozdielu, t.j. materiálu, zvršku, strihu ako aj nepremokavej podšívky, zostáva spoločná medzipodrážková/podrážková platforma, ktorá zahŕňa vyberateľnú stielku Kinetic Fit, EVA tlmenie, torznú výstuž FlexPlate a podrážku Vibram TC5+ s 3mm dezénom.
V nízkoprofilovom variante sa  stretnete s klasických nubukovým zvrškom spárovaným s textíliou a nepremokavými podšívkami M Select™ DRY alebo drahšou GORE-TEX.

Merrell  MQM Ace/ MQM Flex
Moderná turistická obuv, inšpirovaná svetom športových topánok, je určená predovšetkým na rýchly backpacking.
Oba modely (vrátane GORE-TEX verzie) sú vizuálne a čiastočne technologicky rozdielne, i keď štýl a oblasť pôsobenia je identická. Obuv je zhotovená z TPU plastu a priedušnej sieťoviny. Spoločnými prvkom je Hyperlock ™ - bezpečné uzamknutie päty pri stúpaní, napomáha pri rýchlej chôdze z kopca či prudkom pohybe v ostrých zákrutách. Topánka je pod pätou odpružená vzduchovým vankúšom, prítomná je tiež vyberateľná stielka. MQM Ace sa môžu pochváliť podrážkou Vibram so 4mm dezénom, zatiaľ čo MQM Flex ponúknu podrážku domácej výroby M Select™ GRIP.

Merrell  Moab 2
Osvedčený model turistickej obuv stvorený do horúcich dní a vhodný do takmer akéhokoľvek terénu, ak nepočítame technicky náročný, či vysokohorský. Oderu a  vode odolnou, odvetrávanou koženo/sieťovinovou konštrukciou, anatomicky tvarovanou stielkou a podrážkou Vibram dostávate v jednom balení všestrannú topánku „Mother Of All Boot“ (Matku Všetkých Topánok: MOAB).
Ostatné technológie: vzduchový absorpčný vankúš, EVA medzipodrážka, nylonové vystuženie klenby.

Alverstone WaterproofAlverstone
Chameleon 7 Chameleon 7 Stretch 
Moab 2 GORE-TEXMoab 2 Ventilator
Moab 2 Waterproof MQM AceMQM Flex