YouTube  Facebook  Instagram   

Turistická obuv na leto 2018 – megaprehľad, druhá časť

V druhom diele mapujúcom trh s ľahkou, letnou turistickou obuvou sa predstavia značky Grisport, Hanwag, HI-TEC a KEEN.

Grisport

Airborne 20
Multifunkčná obuv zhotovená zo semišových obrúb a priedušnej sieťoviny. Pod dvojzložkovou medzipodrážkou nájdete podrážku Vibram.

Routing 60/ Routing 94
Ľahká  univerzálna (aj mestská) obuv do nenáročného terénu a nedaždivého počasia, zvršok je vyrobený z kombinácie textilu a syntetickej kože.

Terrain 60/ Terrain 91
Obuv nízkeho strihu, v ktorej vás vďaka membráne Spo-Tex nezastihnú nepripravené ani daždivé prehánky. Nad nepriepustnou podšívkou sa nachádza vrchná časť zo semišu a textílie Cordura . Najdrahší model z ponuky (cca 100 €) tlmí medzipodrážka zložená z dvoch vrstiev rozdielnej hustoty, pod ktorými sa nachádza podošva Vibram.

Airborne 20 Routing 94
Routing 60

Hanwag

Belorado II Low GTX
Multišportová, relatívne robustná obuv, okrem bežných turistických vychádzok, je vhodná na rýchlu chôdzu. Zhotovená je z polyamidovej textílie a semišu, poskytuje dostatok vnútorného priestoru pre prsty (existuje tiež v prevedení pre vybočený palec), nepremokavosť zabezpečuje overená textília GORE-TEX.

Gritstone Wide GTX
Topánka zložená z  kombinácie usne a priedušnej sieťoviny s membránou GORE-TEX, postavená na podrážke Vibram Ultragrip II.

Belorado II Low GTX Gritstone Wide GTX

HI-TEC

Alto II, Bandera II, Penrith, Quadra Classic, Signal Hill
Rodina multi-športových topánok pre každodenné dobrodružstvo v prírode. Zhotovené  sú zo semišu a sieťoviny s vodotesnou membránou Dri-Tec, ktorá udržuje nohy suché. Pohodlie dodáva odnímateľná stielka . Podrážka (Multi-Directional Traction - MDT) zlepšuje priľnavosť v rozmanitom teréne. Model Quadra Classic nedisponuje nepremokavou podšívkou Dri-Tec.

Hurricane
Multi-športová obuv, vhodná skôr na rýchlu nordickú chôdzu v nenáročnom teréne, prípadne krátky beh, odpružená štandardnou zmesou CMEVA. Topánky sú tvorené syntetickými dielmi a nylonovou textíliou. Prítomná je aj membrána Dri-Tec.

Speed-Life Breathe Ultra
Ľahké vychádzkové topánky z mäkkej sieťoviny vhodné pre pešiu turistiku ako aj každodenné bežné nosenie, majú priedušný zvršok s technologickým prvkom i-shield, ktorý odpudzuje vodu a nečistoty a odoláva škvrnám. Pogumovaná podrážka Multi-Directional Traction (MDT) zlepšuje priľnavosť pri chôdzi smerom do kopca aj z kopca.

V-Lite Wild-Life Scorpion
Športové topánky ideálne pre chôdzu v teplejších mesiacoch. Disponujú priedušným zvrškom a spevnenou špičkou. Nízka hmotnosť ich predurčuje na každodenné nosenie a reflexné pásy dodávajú bezpečnosť pri chôdzi v noci. Ďalší komfort  pridáva ľahká medzipodošva XLR8, ktorá ponúka dlhotrvajúce odpruženie, prítomná je tiež podrážka Multi-Directional Traction (MDT).

Wild-Fire Low I WP
Top model, nabitý všetkými dostupnými technológiami relatívne low-endovej značky HI-TEC.
Nepremokavé turistické topánky zo semišu a sieťoviny majú vodotesnú membránu Dri-Tec, ktorá udržuje nohy v suchu, technológia i-shield odpudzuje nečistoty. Reflexné pätkové popruhy zvyšujú bezpečnosť pri chôdzi v noci, odpruženie poskytuje penová vložka Ortholite Impressions a medzipodrážka XLR8 s vysokou absorpciou nárazov, kým gumová odolná podrážka Multi-Directional Traction (MDT) zlepšuje trakciu.

Alto II Bandera II
Hurricane Quadra Classic
Signal Hill Speed-Life Breathe Ultra
V-Lite Wild-Life Scorpion Wild-Fire Low I WP

Prehľad produktov HI-TEC z leta 2013

Keen

GYPSUM II
Turistická topánka zostrojená z nubuku a textilu a opatrená vodenepriepustnou membránou z dielne Keen- KEEN.Dry. Obuv je odpružená, ako je v dnešnej dobe zvyčajné, duálnou medzipodrážkou  EVA  a stabilizovaná torzným prvkom. Podrážka disponuje 4 mm vysokým dezénom.

Oakridge
Všestranná topánka stvorená pre leto. Vyrobená zo sieťoviny a kože, podšívku odvádza vlhkosť, pod chodidlom nájdete vyberateľnú anatomickú stielku.  Drahší „Waterproof“ variant (približne za 120 €) obsahuje membránu KEEN.Dry.

Rialto Traveler
Obuv na celodennú túru, ale aj ako voľnočasové aktivity, zhotovená zo syntetických materiálov a kože,  s protinárazovou špičkou (KEEN.PROTECT) a s rýchlošnurovaním. Ako jedna z mála je vyrobená v USA.

Saltzman Waterproof
Flexibilná turistická topánka s dostatočným miestom pre prsty, dominuje jej rip-stop nylonová textília. Prítomné sú prvky: membrána KEEN.Dry, protinárazová ochrana KEEN.PROTECT ako aj vyberateľná anatomická EVA stielka.

Rodina Targhee
Zrejme najznámejšia nízkoprofilová séria topánok Keen Targhee zahŕňa trojicu modelov: Targhee EXP Waterproof  zo syntetických a textilných odolných blokov, Targhee III zo syntetiky, textilu a kože a napokon Targhee Vent - priedušný variant zo sieťoviny a olejovaného nubuku, ktorý ako jediný nedisponuje membránou KEEN.Dry.

Voyageur
Turistické topánky s nízkym profilom vyslovene  stvorené pre horúce letné dni. Sieťové bloky, napojené na kožené elementy, umožňujú plynulé prúdenie vzduchu, zatiaľ čo robustná podrážka s vyššou trakciou stabilizuje chôdzu v nerovnom teréne.

GYPSUM II Oakridge
Rialto Traveler Saltzman Waterproof
Targhee EXP Waterproof Targhee III
Targhee Vent

La Sportiva

Spire GTX
Nová generácia topánky nízkeho strihu určená predovšetkým pre rýchlu chôdzu, obuv kombinuje technológie a koncepty vysokohorských až expedičných modelov značky La Sportiva.
Technológia GORE-TEX® SURROUND® vytvára nepremokavú a priedušnú 360 ° ochranu:  vďaka širšiemu prevzdušňovaciemu povrchu, ktorý zahŕňa zvršok, stielku a medzipodrážku EVA s bočnými ventilačnými otvormi v TPU. Vetracie kanály v medzipodošve sú chránené odolnou sieťou z nylonu, zabraňujúcom vnikaniu kameňov a iných nečistôt do vetracích otvorov. Stredné časti zvršku používajú štruktúru Nano-Cells 2.0 ™; ktorá funguje v synergii s membránou GORE-TEX® SURROUND®. Spodná časť medzipodrážkového priestoru obsahuje systém riadenia stability Stability ™ - stabilizačný systém, ktorý integruje ventilačné otvory s technológiou GORE-TEX® SURROUND®. Podrážka Vibram XS Trek poskytuje trakciu na pevnom, mäkkom i bahnitom teréne.
Cena: 200 €.

Séria Traverse X a Access
Všestranné modely zamerané na chôdzu po zmiešaných povrchoch, v ktorých prípadne prevláda technicky náročnejší terén.

Boulder X
Postarší model zo semišu pre technicky náročné trasy vďaka podrážke Vibram s mimoriadnou priľnavosťou a špičke navrhnutou špeciálne pre šplhanie. Dizajn podošvy poskytuje väčšiu priľnavosť počas lezenia a ponúka zvýšenú brzdnú silu pre zostupy. Mäkká 2mm vložka EVA zaručuje optimálne protišmykové vlastnosti. Gumové prekrytie poskytuje ochranu proti oderu počas lezenia.

TX2
Najľahšia topánka v rade Traverse X, určená predovšetkým lezeckej komunite, spĺňa požiadavky na priľnavosť, ochranu a nízku hmotnosť. Navrhnutá pre horské chodníky a pre zapínanie na postroj vďaka systému C2 Combo Cord ™, ktorý umožňuje rýchle a kompaktné uloženie topánok. Zvršok je zhotovený bez šitia v elastickom úplete, podrážka Vibram MegaGrip je koncipovaná pre lezenie.

TX3
Viacúčelová topánka zo série Traverse X, ideálna pre použitie na zmiešaných horských terénoch.
TX3 GTX je postavená zo sieťoviny odolnej proti oderu a konštrukčného systému STB Control System ™, ktorý poskytuje štruktúru a stabilitu. Nepremokavosť a priedušnosť zaručuje Gore-Tex, je vybavená podrážkou MegaGrip Vibram s lezeckou zónou na špičke a zadným nárazovým systémom pre cestu nadol.

TX3 Boulder X
Spire GTX TX2