YouTube  Facebook  Instagram   

Turistická obuv na leto 2018 – megaprehľad, tretia časť

Tretia časť o letnej turistickej obuvi nízkeho strihu sa venuje produkcii značiek Lafuma, Lowa, Mamut a Meindl.

Lafuma

Aneto Low Climactive
Všestranná obuv do mesta a aj na prechádzky po lesných chodníkoch. Topánky sú zhotovené z odolného nubuku a textilných segmentov. Vnútrajšok je opatrený vodenepriepustnou membránou Climactive, podrážka Vibram.

Gurani
Obuv k vode alebo do mokrého prostredia a samozrejme na letné túry, jedná sa o hybrid medzi sandálmi a pevnou obuvou. Odvetrávaný zvršok je zhotovený z rýchloschnúcej sieťoviny a syntetických blokov.

Shift Knit
Multifunkčná obuv , určená predovšetkým pre rýchlu chôdzu po nenáročnom teréne, využíva potenciál pletenej tkaniny na dodanie dynamického priedušného zvršku. Obuv ideálna pre letné obdobie.

Skim Climactive
Pre celodenné túry alebo víkendové výlety, vhodná na viaceré druhy nenáročných terénov, vďaka nepremokavej priedušnej membráne Climactive® noha prežije v suchu aj vytrvalejší dážď.  Zvršok je zhotovený zo syntetických materiálov, samozrejmosťou je chránená päta a špička.

Laftrack Climactive
Topánka je vyskladaná z kožených a syntetických lemov previazaných s priedušnou polyesterovou textíliou. Multifunkčná obuv vhodná do mesta a nenáročné výlety, pred prienikom vody je chránená membránou Climactive®.

Aneto Low Climactive Gurani
Laftrack Climactive Shift Knit
Skim Climactive

Lowa

Arco GTX
Multifunkčná a ľahká turistická topánka, zvršok je vyrobený z kože a opatrený na päta a špičke štandardnými ochrannými blokmi z polyuretánu. Dvojzložková medzipodrážka, podšívka GORE-TEX®.

Phoenix Mesh Lo
Ako stvorená na leto. Ponúka maximálne priedušnú sieťovinu skombinovanú s koženými dielcami. Dvojzložková medzipodrážka. Podrážka Lowa Elika.

Renegade III GTX
Ďalšia z radu multifunkčných a trojsezónnych topánok, postavená na ráme Monowrap, ktorý poskytuje podporu a stabilitu,  prítomná je opäť dvojzložková medzipodrážka ako aj membrána GORE-TEX®. Zvršok topánok vyrobených na Slovensku je zošitý z nubuku.

Sesto GTX
Topánka na ľahkú turistiku, zvršok pozostáva z kože a textilu, vnútro je chránene pred vodou obligátnou membránou GORE-TEX. Skelet je uložený na jednovrstvovej medzipodrážke DuraPU a podpornom ráme Monowrap. Vyrobené na Slovensku.

Ticino GTX
Moderné TICINO GTX do technicky náročnejšieho terénu (menej odpružené), zhotovené z kože. Ochranná PU gumená vrstva na päte a špičke. Podšívka GORE-TEX, stielka pohlcujúca vlhkosť, podrážka VIBRAM® Rock Track.

Arco GTX Phoenix Mesh Lo
Renegade III GTX Sesto GTX
Ticino GTX

Prehľad letnej turistickej obuvi Lowa z roku 2013.

Mammut

Alnasca Knit Low
Alnasca Knit Low do technického skalnatého terénu, je konštruovaná  zo zdvojeného plášťa, ktorý poskytuje vysokú úroveň ochrany a odolnosť proti oderu. Elastický dizajn je vyrobený z moderného a vzdušného 3D pleteného materiálu, prispôsobuje  sa kontúram nohy,  gumová špička poskytuje ochranu pred ostrými skalami a sutinami. Topánka je odpružená SOFtech ™ EVA v päte, podošva Michelin® Rock Tech.

Alnasca Low GTX
Identické s Alnasca Knit Low, jedinými rozdielmi sú kožený zvršok a prítomnosť membrány GORE-TEX.

T Aegility Low GTX
Ľahký model má 3D pletené syntetické prvky zvršku, ktoré sa pri chôdze prispôsobia  nohe a zabezpečia vetranie. Hybridná škrupina s podšívkou GORE-TEX využíva pre zvýšenie komfortu zmes mäkkých vnútorných materiálov. Podpora - Rolling Concept® a odpruženie podporujú prirodzené pohyby nohy a znižujú únavu a riziko podvrtnutia. Pamäťová pena vo vnútri topánky zaisťuje individuálne uloženie.

Ultimate Pro Low GTX
Všestranná multifunkčná topánka s vodeodolnou membránou GORE-TEX®, zvršok je zhotovený zo švajčiarskej bezšvovej soft shell textílie schoeller® . Trakčná podrážka gripex ™ je kombinovaná s dvoma gumovými zmesami s rôznou mäkkosťou, prítomný je tiež patentovaný podrážkový systém Rolling Concept® eliminujúci podvrtnutie členka.

Alnasca Knit Low Alnasca Low GTX
T Aegility Low GTX Ultimate Pro Low GTX

Meindl

Produkcia spoločnosti Meindl zahŕňa celú (veľkú) škálu modelov vhodných na letnú turistiku.

Activo GTX
Všestranné topánky do nie príliš technického terénu, zhotovené zo syntetických výstuží, textilu a semišu, vhodné na rekreačnú turistiku, podšívka GORE-TEX.

Balancing
Multifunkčná obuv so semišu a sieťoviny.

Caracas GTX
Športovo orientovaná obuv na rýchlu chôdzu, prípadne beh, z textilu, syntetiky a semišu, podšívka GORE-TEX.

Durban
Obuv do ľahkého, prevažne rovinatého prostredia, zhotovená z nubuku a semišu.

Formica GTX
Odpružené topánky do netechnického terénu na celodenné túry. Materiál: nubuk a semiš, podšívka GORE-TEX.

Hawaii
Ideálna obuv do horúcich dní, polosandále zo semišu a nubuku s remienkom na suchý zips a s rýchlošnurovaním, odpruženie EVA a podrážka Vibram.

Journey PRO GTX
Ďalšia z radu univerzálnych turistických topánok  do ľahkého až stredne náročného terénu, materiál zvršku: nubuk + sieťovina, podšívka GORE-TEX.

Literock GTX
Obuv vhodná do strmšieho terénu, s predpokladom nekomplikovaného lezenia po skalách. Materiál zvršku: semiš a široké polyuretánové krytie. Fixácia päty variofix a podšívka GORE-TEX.

Magic Men 2.0 GTX
Robustné, všestranné topánky zhotovené zo semišu a textilných blokov so zosilnenou kevlarovou vložkou, podšívka GORE-TEX.

Ontario GTX
Mnohostranné turistické topánky zo semišu a textilu. Fixácia päty variofix a podšívka GORE-TEX.

Respond GTX
Odpružená obuv športového strihu z pevnej sieťoviny a semišu, vyzbrojená podrážkou Contagrip od konkurenčnej firmy Salomon, podšívka GORE-TEX.

Tremalzo GTX
Topánky zo semišu obdobného razenia ako model Durban, avšak s pridanými polyuretánovými lemovaniami, podšívkou GORE-TEX a podrážkou Vibram.

Vegas
Univerzálna obuv do mesta aj na lesné chodníčky zostrojená zo semišu a textilu.

X-SO Wave II GTX
Prevzdušnená obuv trailového razenia zo sieťoviny a syntetiky s ventilačnými, respektíve odtokovými medzipodrážkovými otvormi, podšívka GORE-TEX SURROUND®.

Activo GTX Balancing
Caracas GTX Durban
Formica GTX Hawaii
Journey PRO GTX Literock GTX
Magic Men 2.0 Ontario GTX
Respond GTX Tremalzo GTX
Vegas X-SO Wave II GTX

Letné Meindl z roku 2013.