YouTube  Facebook  Instagram   

Under Armour HOVR Phantom a HOVR Sonic s úplne novým odpružením

Začiatkom kalendárneho roku 2018 americká spoločnosť Under Armour uviedla pre sezónu jar/leto 2018 dvojicu nových bežeckých cestných topánok UA HOVR Phantom a UA HOVR Sonic.
Spoločnou a nosnou vlastnosťou oboch produktov je nové medzipodrážkové odpruženie – zmes UA HOVR, ktorá  má podľa vyhlásenia výrobcu (zvyčajne pritiahnutého za vlasy) priniesť pocit nulovej gravitácie a to vďaka vysoko kompresnej sieťoviny „Energy Web“, do ktorej je zbalený vnútorný medzipodrážkový penový kompozit. Po uvoľnení tlaku na tlmiacu absorpčnú penu, sieť „Energy Web“ vracia rýchlejšie a efektívnejšie penu HOVR do pôvodného stavu, čo samozrejme prispieva k energetickej návratnosti.
Mimochodom, HOVR je slovnou hračkou pre anglické „Hover“ , t.j. vznášanie.
Nízke tenisky subtílnejšieho  vzhľadu UA HOVR Sonic sú určené osobitne na viackilometrové bežecké dávky. Zvršok je konštruovaný z priedušnej pletenej textílie, pätný oblúk  rysuje externý TPU výlisok. Vo vnútri nájdete vyberateľnú antibakteriálnu stielku  OrthoLite.
Masívnejšie HOVR Phantom stredne vysokej siluety disponujú, rovnako ako HOVR Sonic, osem milimetrovým dropom, taktiež sú vhodné pre neutrálnu biomechaniku bežca, ako aj ďlašie všestranné športové činnosti. Záujemcov si nájdu aj v radoch nadšencov  lifestylových tenisiek.  Excelujú vo výraznejšom - mäkšom odpružení, s o niečo vyššou hmotnosťou 300 gramov, sú zamerané na kratšie tréningové objemy.
Zvršok je tvorený  z rýchloschnúcej textílie, ktorá poskytuje priedušné kompresné tvarovanie a komfort. Bočné strany sú tvarované z 3D modelovaných panelov s laserovými perforáciami pre odvetrávanie, členok prekrýva pletená textilná manžeta. Inovovaná vnútorná  konštrukcia SpeedForm® 2.0 sa prispôsobí nohe, čím eliminuje rušiace prvky – tlak, odieranie, spoje a podobne.
Obe tenisky sú pre našinca momentálne dostupné priamo na stránkach UA, Amazone, prípadne v Sports Direct. HOVR Sonic za približne 120 €, HOVR Phantom za cca 140 €.

Under Armour HOVR PhantomUnder Armour HOVR Phantom 
Under Armour HOVR Sonic Under Armour HOVR Sonic