YouTube  Facebook  Instagram   

Under Armour SlipSpeed Mega: Sandále alebo športové topánky?

UA SlipSpeed Mega predstavujú novú iteráciu obuvi fungujúcu v dvoch režimoch – po stlačení elastického vystuženia päty sa z tradičnej tréningovej topánky zmenia na sandále s extrémne mäkkým odpružením.

Obuv je ďalším členom – nasledovníkom rodiny „SleepSpeed“. Predchodca UA SlipSpeed, ktorý ako prvý predstavil odlišný pohľad na tradičnú tréningovú topánku, bol uvedený na trh pred viac ako rokom (2023).
UA SlipSpeed Mega obsahuje rovnaké technické detaily, s nastaviteľnou pätou a šnurovacím systémom, ale s niekoľkými rozdielmi. Medzi hlavné zmeny patrí hrubšia medzipodošva založená na penovej zmesi technológie UA Flow, aktualizovaný zvršok z rip-stop textílie, užšia špička a celkovo hladší dizajn.
Topánka obsahuje niektoré z najväčších inovácií UA za posledné roky, ako sú typické technológie UA Flow a Iso-Chill. Samostatnou kapitolou je šnurovanie BOA Fit System a samozrejme „deformovateľná“ podoba pätného oblúka. Systém BOA Fit poskytuje mikro-nastaviteľné prispôsobenie – nositelia môžu pre zabezpečenie nohy pri náročných cvičeniach otočiť kruhový mechanizmus v smere hodinových ručičiek alebo naopak, povoliť zovretie pre voľnejšie nosenie.
Konštrukčné riešenie cieli na dvojaké využitie obuvi a  prezentuje sa ako univerzálna tréningová obuv, a vďaka konvertibilnej päte sa pohybuje medzi uvoľneným voľnočasovým a rýchlostným, športovým režimom.
Obuv neobsahuje žiadne podporné technológie pre beh, UA SlipSpeed Mega disponujú konštrukciou vhodnou pre neutrálnu biomechaniku chodidla, respektíve pohybového aparátu dolnej časti nohy. Výrobca neuvádza výškový rodiel medzi špičkou a pätou.
V jedných topánkach, vďaka technológii skladania pätnej časti, môžu mať športovci pohodlný zážitok pod nohami bez toho, aby boli pri športových aktivitách ohrozené výkonnostné schopnosti. Môžu v nich prevádzať cvičebné metódy, tréningy bojových umení, rozličnú športovú prípravu ako aj cvičenia s váhami. Jedná sa o tenisky špeciálne navrhnuté na športové aktivity  s možnosťami celodenného a každodenného nosenia, a  ktoré sa môžu po tréningu zmeniť na sandálovú domácu prípadne voľnočasovú obuv s veľmi mäkkým odpružením.
Cena Under Armour SlipSpeed Mega sa v e-shopoch pohybuje v rozmedzí 150-160 €.

Under Armour SlipSpeed Mega
Under Armour SlipSpeed Mega
Under Armour SlipSpeed Mega
Under Armour SlipSpeed Mega
Under Armour SlipSpeed Mega
Under Armour SlipSpeed Mega