Výročné Air Jordan XI: Air Jordan XI Jubilee a Air Jordan XI Adapt

Nike v týchto dňoch oslavuje štvrť storočnicu od uvedenia vôbec jedných najúspešnejších basketbalových tenisiek série Air Jordan - AirJordan XI. Pri tejto príležitosti v priebehu decembra 2020 uvedie retrospektívne Air Jordan XI Jubilee a modernizované Air Jordan XI Adapt.

Air Jordan XI Jubilee
Tenisky sa vyznačujú striebornými detailmi (kov je symbolom jubilea), ktoré presvitajú cez čiernu sieťovinu a zvršok z lakovanej kože. Interpretácia je inšpirovaná pôvodnými náčrtmi Air Jordan XI, obsahuje kovové strieborné logo Jumpman a na očkách nápis „JORDAN“. Päta má vyšívané strieborné „23“ (číslica odkazuje na dres M. Jordana) s potlačou čísla „25“ na stielke. Na jazyku sa nachádza prešívaný „JUMPMAN“ a „JORDAN“.

Air Jordan XI Adapt
Po dvadsiatich piatich rokov začleňuje značka do jedného zo svojich najikonickejších modelov technológiu šnurovania Nike Adapt.
Technológia Nike Adapt použitá na výkonnostné basketbalové produkty vdýchla teniskám nový život. Ovládaná prostredníctvom aplikácie Nike Adapt App alebo tlačidlami na medzipodrážke, poskytuje užívateľom okamžité prispôsobenie – „zašnurovanie“ alebo „rozšnurovanie“, prípadne voľbu farebnej svietiacej schémy.