Výstredný počítač v tvare tenisiek: Cooler Master Sneaker X Bounce

Taiwanská spoločnosť Cooler Master, známa predovšetkým výrobou počítačových skríň a chladičov,rozširuje kategóriu počítačových zostáv, ktorých skriňa je realizovaná v tvare tenisiek.

Sneaker X Bounce je limitovaná edícia PC systému, ktorý spája high-tech výkon s estetikou pouličnej kultúry. Zostava je výsledkom spolupráce s grafity umelcom Bounceom, inšpirovaná jeho najznámejším dielom – králikom bez predných labiek: Bounce Rabbit.
Sneaker X Bounce s odnímateľnými reproduktormi, dizajnovými prvkami LED a vodným chladením, bude realizovaná v obmedzenom počte tisíc kusov, hardvérová konfigurácia nie je známa.
Prvá tenisková zostava určená počítačovým hráčom –  Cooler Master Sneaker X bola uvedená v októbri 2023.
Konštrukcia vznikla na podklade originálu thajského dizajnéra a PC moddera Juggapat Modifier - JMDF, ktorý sa ňou v roku 2020 zúčastnil moderskej súťaži organizovanej Cooler Master.
Kompaktná skriňa vyrobená v štyroch farebných variantoch nie je v súčasnosti samostatne predajná, v ČR a SR dostupná červená verzia s vodným chladením a bežiaca pod Windows 11 Pro, obsahuje dosku ASUS ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI, procesor Intel Core i9-14900K, pamäť 64GB DDR5, pevný disk 4TB SSD Samsung 990 PRO a grafickú kartu ASUS PRO ART GeForce RTX 4080 16GB, za cenu 4 900 € alebo 119 000 Kč.

Cooler Master Sneaker X Bounce
Cooler Master Sneaker X Bounce
Cooler Master Sneaker X Bounce
Cooler Master Sneaker X
Skice od Juggapat Modifier - JMDF
Realizácia teniskovej skrine Juggapat Modifier - JMDF
Výsledok teniskovej skrine-počítača od Juggapat Modifier - JMDF z roku 2021/22

SNEAKER X BOUNCE
JMDF - JMDF SNEAKER