Vzpieračská obuv Adidas v roku 2019

Jedny z najviac užitočných športových pomocníkov pri dvíhaní záťaže: vzpieračské tenisky, tentokrát od Adidas-u.

Adidas Leistung 16 II
Leistung je nemecké slovo pre výkon. Súťažná profi obuv navrhnutá špeciálne pre olympijských vzpieračov. Leistung 16 II poskytuje optimálnu podporu a stabilitu potrebnú pre mŕtve ťahy, drepy či nadhod.
Zvršok POWERWEAVE ponúka štruktúrovanú priedušnú textíliu. Mikro nastavenia šnurovacieho systému Boa s oceľovou šnúrkou umožňujú presné prispôsobenie, plochá a pružná predná časť podrážky poskytuje efektívny prenos energie, podpera zadnej časti topánky spolu s TPU medzipodrážkou zaisťuje optimálne uzamknutie a stabilitu, kým skelet s ľahkým injektovaným polymérom zabezpečuje topánkam štrukturálnu pevnosť.
Výška päty: 37,8 mm. Cena:200 €.

Adidas Leistung 16 II

AdiPower Weightlifting
Adidas Adipower Weightlifting predávané od roku 2012 sú  jedny z najodolnejších a najúspešnejších vzpieračských topánok Adidas za posledné roky, momentálne sa dopredávajú.
Hlavnými konštrukčnými  vlastnosťami pevnej štruktúry sú: stabilizačná termoplastická oblúková podpera, robustná polyuretánom potiahnutá koža, pätkové prekrytie podrážky, ktoré poskytuje dodatočnú stabilitu a nastaviteľný remienok na suchý zips.
Výška päty s ostrým sklonom ku špičke (drop 20 mm) pomáha pri udržiavaní správneho postoja - rovnováhy  pri hlbokých drepoch. Efektivita topánok  v porovnaní s  relatívne vysokou cenou spočíva v trvanlivosti a vysokej výkonnosti.
Výška päty: 33,5 mm. Cena:150 €.

AdiPower Weightlifting

Adidas Power Perfect 3
Platformové tenisky pre posilňovacie a iné výkonné cvičenie, zostrojené z ľahkého a odolného zvršku z pevného syntetického materiálu a s ohybnou priedušnou prednou časťou s polyuretánovou obrubou. Vyznačujú sa  klinovou medzipodrážkou EVA zvýšenej  tuhosti, zabudovaným spevnením päty a pre bezpečnejšiu podporu a na dosiahnutie stability vyššie umiestneným remienkom na suchý zips. Zvýšená päta ako aj pevná základňa pomáhajú počas tréningu zlepšiť pohyblivosť kolien a dosiahnuť hlbšie drepy s vyššou polohou trupu. Je vhodná pre úplných začiatočníkoch i profesionálnych vzpieračov.
Výška päty: 20 mm. Cena:130 €.

Adidas Power Perfect 3

Adidas Powerlift  4
Nasledovník Powerlift 3.1.  Jedná sa o najnovšie (2019) tréningové vzpieračské tenisky z portfólia Adidas. Na rozdiel od predchodcu, ktorý bol zhotovený z kože, ľahká úzka konštrukcia štvorky kráča cestou odolného plátenného zvršku (balistický nylon). Tenisky sa vyznačujú stabilizačnou klinovou medzipodrážkou. Tesnejšie nasadenie sprostredkuje reaktívne široká pracka na suchý zips. Plochá podrážka ADIWEAR ™ so širokou základňou ponúka vyššiu odolnosť proti opotrebovaniu.
Výška päty: 28 mm. Cena:100 €.

Adidas Powerlift  4

Ostatná vzpieračská obuv Adidas, tohto času nedostupná na SK trhu: Adidas Crazy Power RK a Adidas Crazy Power (low top model).