YouTube  Facebook  Instagram   

Zo zimnej a novoročnej kolekcie Balenciaga 2023/24

Nová kampaň bola uvedená v novembri 2023, oddelená od ročných období, má odzrkadľovať odlišný prístup spoločnosti Balenciaga.

Jazyk a prezentácia kampane stavia na minimalistický prístup. Uvedené predmety s prehnanými proporciami a maximalistickou identitou miešajú kontrastné archetypy, ktoré predstavujú kľúčové siluety Balenciagy. Podstatu dizajnu Balenciaga s ikonickými tvarmi predstavujú doplnky, tašky, topánky a konfekciu v kontexte, ktoré sa z historického hľadiska značky posudzujú ako transcendentné predmety.
Obuv postavená na luxusnom obraze a bombastickom efekte, balansuje na hrane nositeľnosti – ich používanie môže priniesť nadzmyslový zážitok, možno aj v podobe bolesti pri nosení lodičiek s predĺženou a vykrútenou špičkou.

Pánske „motokrosové“ čižmy z teľacej kože v obnosenom štýle za 4500 €Pánske gumené čižmy pre Shreka za tisícku (existuje aj zimný variant Alaska)
Dámske vysoké čižmy, opäť s nadrozmernou vykrútenou špičkou, ktorú dekoruje „obtekajúce“ logoObyčajné lodičky za ne-obyčajných 1100 eur
Pánske sandálo-topánky na dvojcentimetrovom podpätku, s predĺženou hranatou špičkouPonožkové čižmičky na ihlovom podpätku, špička v tvare prstov
Kožené papuče za 700 €, na špičke kopírujú prstyDámsky ekvivalent motokrosových čižiem