YouTube  Facebook  Instagram   

Internetový obchod - sportsdirect.com

Sports Direct International Plc. alebo len sportsdirect - obchodný reťazec s medzinárodnou pôsobnosťou, prevádzkujúci internetový obchod rovnakého mena. Pôsobí v segmente predaja športového tovaru - dámskeho, pánskeho i detského oblečenia, ďalej obuvi, výstroja a rôznych doplnkov. S viac ako štyristo predajňami je najväčším svojho druhu vo Veľkej Británii.

Sports Direct a slovenské internetové obchody

V slovenských internetových vodách je aktívnych priebežne 5 až 10 kópií e-shopu sportsdirect.com (obdobná situácia je aj v ČR) ponúkajúcich identický tovar. Zrkadlové weby sportsdirect-u  neustále vznikajú a zanikajú (seriózne sú v prevádzke už dlhšiu dobu). Dôvod zrodenia kópií je jednoduchý: peniaze. V  elektronických obchodoch, ktorých prevádzkovatelia nie sú zapísaný v obchodnom registri - nemajú živnosť (s.r.o.), respektíve uvádzajú falošné údaje alebo preberajú identitu iného subjektu, sa samozrejme neodporúča nakupovať.

S tovarom zakúpeným v Sports Direct  sa často môžete stretnúť na rôznych aukčných či bazárových web portáloch. V prípade, ak sa  ako zákazník rozhodnete zakúpiť tovar, ktorého výsledná cena je porovnateľná, eventuálne po zarátaní prepravných nákladov dokonca nižšia ako v Sports Direct, (hlavne pri nákupe 1-2 kusov) je zrejme výhodnejšie kúpiť konkrétny produkt aj v takýchto  internetových obchodoch alebo prípadne využiť ponuky predajcov na aukčných internetových portáloch. Okrem ceny sú pri nákupe rozhodujúce ďalšie faktory: naskladnenie tovaru, prístup k zákazníkovi, poštovné a balné, dodacia doba, záruka a referencie. (Poznámka: Ak je cena vybraného, dostupného tovaru v bežnej “kamennej“ predajni obdobná alebo dokonca nižšia, než v akomkoľvek inom e-shope, je dozaista vždy výhodnejšie realizovať osobný nákup.)

Sports Direct - nákup

Pod hlavičkou Sports Direct-u pôsobia  taktiež  špecializované  obchody ako  napríklad e-shop  fieldandtrek.com – zameraný na turistiku a kempovanie. Tovar v týchto obchodoch sa väčšinou nachádza i v ponuke hlavného portálu sportsdirect.com. Spracovanie objednávky do zahraničia realizuje dcérska spoločnosť Sports Direct-u, ale pre koncového - slovenského zákazníka  je táto skutočnosť nepodstatná.  Tovar doručuje prepravná spoločnosť DHL. Dodacia doba sa pohybuje v rozsahu 5-14 dní (spravidla do 6-7 dní), najdlhší čas spravidla zaberá spracovania objednávky a jej následné odovzdanie prepravcovi. V  neposlednom rade doba dodania závisí i od vzdialenosti miesta destinácie - koncového zákazníka k regionálnemu centrálnemu  prepravnému uzlu, napr. Bratislava.
Pred istým časom (júl 2012) pribudla možnosť nastaviť jazykové rozhranie e-shopu na slovenský (český) jazyk.
Prepravné je od 11,99 €.
Na e-mailovú adresu (zadanú pri registrácii)  je automaticky doručená správa o prijatí objednávky.
V nasledujúcich, spravidla v 1-4 dňoch je zákazníkovi odoslaný ďalší e-mail informujúci o kompletizovaní a odosielaní objednávky. V správe sa taktiež nachádza  sledovací kód prepravovaného tovaru doručovanej prepravnou spoločnosťou DHL. Objednávka môže byť rozdelená do viacerých balíkov, cena prepravy sa nezvyšuje. Ak určitý, pôvodne zakúpený produkt nie je k dispozícii (za dobu spracovania objednávky je vyskladnený), je vyradený z objednávky, o čom je zákazník informovaný prostredníctvom e-mailovej správy – Cancelation Order. Na účte nákupcu je zatiaľ blokovaná pôvodná suma (kvôli rozdielnosti internetbankingu jednotlivých bánk môže byť zákazník o tejto skutočnosti informovaný alebo aj neinformovaný rôznymi stavovými správami, napríklad “Okamžitá platba“ neznamená, že peniaze boli z účtu “strhnuté“, ale je synonymom spôsobu platby - platby kartou), až po odovzdaní objednávky prepravcovi je táto suma v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní upravená na základe chýbajúcich položiek do konečnej sumy. Ak k procesu úpravy konečnej platby nedošlo a objednávka bola doručená, je možné podať reklamáciu objednávky zákazníckemu servisu  - "customer service".

Ak ste rozhodli pre platbu v GBP, výhodnosť ovplyvňuje kurzový rozdiel  £/€ (respektíve CZK), orientačný stav kurzu £/€ môžete zistiť tu.
Platba za tovar sa realizuje platobnými kartami (kreditné, debetné), Visa, Visa Electron, Visa Debit, Master Card, Maestro alebo platobným systémom PayPal.
Kurz pri platbe kartou: Visa. V menu My Card Is In zvoľte euro a v My Transaction Was In zadajte British Pound (GBP) + prípadný bankový poplatok. Kurz MasterCard.

Zaujímavou možnosťou nákupu sú zľavy a akcie. V Sports Direct môžu prebiehať vo forme časovo obmedzenej ponuky, ako sú týždenne “superzľavy“, víkendové či jednodňové zľavy. Ďalej rozličné výpredaje, zľavové kupóny, akcie typu “dva kusy za jednu cenu" a  podobne. Určitou daňou za “mainstreamovú “ponuku, je nie vždy aktuálna produkcia výrobcov a relatívne nižšia miera špecializácie.

Ako reklamovať

Dôvody  na reklamáciu tovaru môžu byť rôzneho charakteru, najčastejšou príčinou je dodanie nesprávnej veľkosti produktu, prípadne jeho nekorektné farebné prevedenie. Ďalšími opodstatnenými, menej častými dôvodmi sú: nekompletná objednávka, nekvalitný alebo poškodený výrobok. Tak ako ostatné internetového obchody aj e-shop Sports Direct prevádzkuje zákaznícky servis (customer service) – sekcia “Help/Faq“, kde je popísaný postup vrátenia tovaru. Ak je reklamácia oprávnená a chyba vznikla na strane dodávateľa, obchod by mal refundovať náklady spojené s vrátením tovaru - poštovné (podľa smerníc EU). Pri komunikácii použite e-mailovú adresu uvedenú v príslušnej sekcii (odporúčané) alebo reklamačný formulár. Zákaznícky servis si vyhradzuje právo na odpoveď v trvaní piatich a v prípade použitia reklamačného formulára dokonca siedmich pracovných dní. Ak doručený tovar zákazníkovi “nesedí“ – zle odhadnutá veľkosť, náklady na vrátenie tovaru znáša kupujúci, v tomto prípade si je potrebné uvedomiť zmysluplnosť investovania financií do reklamačného procesu - poštovného.

Vzor reklamácie SD

Príklad: Zákazníkovi je doručený nesprávny tovar - namiesto pánskych teplákov Nike, boli doručené iné tepláky zn. Nike chlapčenskej veľkosti.

1. Môžete použiť, kontaktný (reklamačný) formulár prostredníctvom, ktorého je vyplnená sťažnosť odoslaná  na e-mailovu adresu zákazníckeho servisu.
Pozn. Návod pochádza z obdobia, keď obchod nedisponoval slovenským, prípadne českým rozhraním.
V poli “Subject“ determinujeme druh sťažnosti.

Subject: I have received the wrong item(s)?
First name: Meno
Last name: Priezvisko
Email adress: e-mailova adresa odosielateľa
Order number: číslo objednávky
Enter your message: I have received incorrect item of the order 3039845531, someone of Sports Direct employees changed tags. Instead of male size, I got another Nike pants boys size (13-14y), right tags was based ona different product.
Undelivered pants: Nike Tech Pant Sn12 Black Extra Lge £25.00, Product Code: 491005/03/370

2. Reklamácia sa môže odoslať aj z e-mailu na adresu zákazníckeho servisu: (customer service) cs@sportsdirect.com, s hore uvedenými údajmi a eventuálne priloženými fotografiami nesprávneho alebo poškodeného predmetu. Na e-mailovu komunikáciu odpovedajte formou zreťazených správ.

3. Ďalšou možnosťou je použiť rovno návratový formulár "Returns Advice" priložený k faktúre, v ňom môžete požadovať refundáciu alebo výmenu tovaru. Tovar odošlete na danú adresu.
Editovateľný PDF formulár "Returns Advice" si môžete stiahnúť tu.

Každá z troch možností predpokladá spätné zaslanie tovaru, ku ktorému je tak či onak potrebné priložiť vyplené "Returns Advice".

Pri preklade do (z) anglického jazyka môžete využiť služby internetového prekladača http://translate.google.com/, i pri nie vždy dokonalom preklade, aú formulácie dostatočne zrozumiteľná zamestnancom zákazníckeho servisu.
Za poškodený, respektíve nesprávny tovar, vám môže byť ponúknutá aj percentuálna refundácia (ak komunikácia zo servisom SD prebiehela podľa bodov 1 alebo 2), v tomto prípade si tovar ponechávate.
Ak súhlasíte s (čiastočným) finančným odškodneným, je na váš bankový (alebo PayPal) účet prevedená príslušná čiastka.

Jedným z najvážnejších dôvodov na reklamáciu je doručenie nesprávnej objednávky – obsah balíka je určený inému zákazníkovi. V tejto situácii  sa odporúča vyhotoviť príslušnú fotodokumentáciu, spísať obsah balíka a  kompletne s krátkym, ale výstižným popisom zaslať e-mailovú správu - sťažnosť na adresu zákazníckeho servisu. Tovar neodosielajte späť, v priebehu 5-7 dní by vás mala kontaktovať doručovacia spoločnosť DHL (o tejto skutočnosti budete informovaný tiež zákazníckym servisom), s ktorou si dohodnete termín vyzdvihnutia a bezplatného odoslania nesprávneho balíka späť k obchodníkovi. Od Sports Direct môžete následne požadovať refundáciu platby alebo žiadať o znovuzaslanie objednávky.

Dôležité !
Ako platobnú metódu preferujte platobný systém PayPal (ak platíte v GBP, výmenný kurz je podstatne nevýhodnejší), ak reklamácia z určitých dôvodov skončila neúspešne, PayPal je zrejme poslednou inštanciou ako sa domôcť svojich práv.
Poznámka na záver: Ak chcete dostať zdarma pri každej objednávke pollitrový hrnček s logom Sports Direct, zakaždým si vytvorte nový účet (iná e-mailova adresa, adresa doručenia môže byť vždy tá istá).
Info: V záujme lepšej prehľadnosti bola diskusia k článku zablokovaná, v debate o Sports Direct-e môžete pokračovať vo fóre, v ktorom nájdete prípadne aj aktuálny zľavový kód.

gabika (neregistrovaný/á)

Ja som mala za nejakých 400 libier a postovne som mala 14,99 cize je jedno kolko veci a aka hmotnost postovne ostane nezmenene ?

sb (neregistrovaný/á)

presne tak. Ako vidiš, mal som 94 vecí a poštovné 14,99. Rozdelili to do dvoch balíkov. Hmotnosť už nerozhoduje. Autor (admin)úvodného článku by mal túto informáciu opraviť.

Gabika (neregistrovaný/á)

a mohla by som sa ta spýtat ze teaz mi prisel sledovaci kod a ked kliknem je ta stranka DHL ale nic tan nie je ziadna poloha co mam robit ?

sb (neregistrovaný/á)

počkať do zajtra alebo maximálne 2 dni. Potom budeš vidieť pohyb balíka.

iveta (neregistrovaný/á)

Dobrý deň,
objednávala som cez sportsdirect a neprišiel mi potvrdzujúci e-mail , nemá niekto takúto skúsenosť či je objednávka v poriadku.Peniaze mám v banke blokované.

sb (neregistrovaný/á)

ivetka. Závisí to tiež od tvojho e-mailu. Ja mám napr. dva e-maily. Ak niečo chcem poslať na @zoznam.sk tak tam nikdy nič nepríde. Ak ale zadám @gmail, nikdy nemám problém. Maily chodia defacto hneď. E-mailove konto na zozname zruším a takisto by som neveril post.sk, pobox.sk či azet.sk.

dodik (neregistrovaný/á)

dobrý den prajem
chcel by som sa opýtat, chcel by som si otvorit obchod na slovensku a objednávať veci z SD. je to mozne otvorit si taký obchod a predavat veci zakupene v SD?
má s tým niekto nejaké skúsenosti???
vopred ďakujem :)

Erik (neregistrovaný/á)

Tak, všetky Slovenské, lenivé pijavice ... hor sa na nákupy a predávať to v tých svojích smradľavých butikoch minimálne s 50% maržou !!! Typický Slovenský "podnikatelia" ... tfuj na vás !

sb (neregistrovaný/á)

nemal by si toľko chlastať

dodik (neregistrovaný/á)

to ako na mna si teraz narážal??

Peter (neregistrovaný/á)

Budet teraz niekto objednavat, rozratali by sme postovne, KK.

majkl (neregistrovaný/á)

Odkial si?

sb (neregistrovaný/á)

aké sú nové kódy na máj 2012 ? (voucher)

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 18 hod 18 min
Členom od: 30-jan-2011

Zatiaľ žiadne.

Janina (neregistrovaný/á)

Teraz som tam objavila tricka Abercrombie and Fitch, super.

sb (neregistrovaný/á)

ako sa dá získať Sportsdirect cataloque

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 18 hod 18 min
Členom od: 30-jan-2011

Štandardne sa dá kúpiť, posledný katalóg bol za 0,5 GBP, ale zväčša ho aj zdarma pribalia do zásielky (takto som mal 3+1  katalógy zima 2011/2012). Momentálne, nie je v ponuke žiaden katalóg (jar/leto 2012), rovnako ako nie sú ani žiadne mesačné kódy.   

Elo (neregistrovaný/á)

Nepoznate niekto nove vouchers na maj a jun?

tono (neregistrovaný/á)

takže teraz mi vysvetlite ako sa objdnava cez paypal na directsport.com prvé mam zadať číslo karty a tie dalsie čísla nechápem :D

Elo (neregistrovaný/á)
Meinka (neregistrovaný/á)

Ahojte. Teraz je kurz 1 euro za 0,80 libri. Kolko v skutocnosti zaplatim eur za jednu libru?

sb (neregistrovaný/á)

ťažká matematika - 1 delené 0,8 = 1,25. Teda 1 euro a 25 centov treba vysoliť na nákup jednej libry.

Melinka (neregistrovaný/á)

Dakujem.

Neoko (neregistrovaný/á)

Este stale nie su nove kody?

sb (neregistrovaný/á)

kto vie od čoho závisí cena poštovného ? Pýtam sa preto, lebo v podmienkach na webe SportDirectu je uvedené iba diplomatické "cena závisí od hodnoty a množstva tovaru" Tak sa pýtam - akej hodnoty a akého množstva. Pretože moja predchádzajúca objednávka mala 94 položiek a platil som nejakých 750 Eur. Poštovné bolo 14,99 libier(dva veľké balíky).
Včerajšia objednávka mala iba 85 položiek, platil som 805 Eur a poštovné bolo 24,99 libier. Ale aj keď som poodoberal z košíka tovar za 100 libier, to poštovné mi nikdy neskočilo na 14,99. A to už bola menšia objednávka ako minule.
---------------
Inak teraz momentálne sa na SD veľmi neoplatí nakupovať :
1. kurz je až 1,26
2. žiadne vouchery
3. (u mňa)poštovné 24,99 libier

Jozef123321123 (neregistrovaný/á)

Zdravím Vás mám problém som úplny laik v objednávaní zo sportsdirectu a chcel by som vykonať platbu vec visa elektron. Nevedeli by ste mi pomôcť nejakým návodom k tomu ako a čo mam zadať atď.

Jozef123321123 (neregistrovaný/á)

Pri spôsobe platby mám bud DEBIT OR CREDIT CARD alebo PAY PAL mam dat DEBIT.... a potom tam mam co pozadavat ak mi viete poradit robim to prvy krat. bol som v banke a mam limit zvyseny na 1500 €

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 18 hod 18 min
Členom od: 30-jan-2011
Jozef123321123 (neregistrovaný/á)

co je to Issue Number (if available):

Jozef123321123 (neregistrovaný/á)

Netreba to tam zadavat? ak to tam netreba tak staci vlozit peniaze na ucet a vsetko by malo fungovvat ano?

Stránky

Uzamknutá téma