Instagram    Facebook    YouTube

Internetový obchod - sportsdirect.com

Sports Direct International Plc. alebo len sportsdirect - obchodný reťazec s medzinárodnou pôsobnosťou, prevádzkujúci internetový obchod rovnakého mena. Pôsobí v segmente predaja športového tovaru - dámskeho, pánskeho i detského oblečenia, ďalej obuvi, výstroja a rôznych doplnkov. S viac ako štyristo predajňami je najväčším svojho druhu vo Veľkej Británii.

Sports Direct a slovenské internetové obchody

V slovenských internetových vodách je aktívnych priebežne 5 až 10 kópií e-shopu sportsdirect.com (obdobná situácia je aj v ČR) ponúkajúcich identický tovar. Zrkadlové weby sportsdirect-u  neustále vznikajú a zanikajú (seriózne sú v prevádzke už dlhšiu dobu). Dôvod zrodenia kópií je jednoduchý: peniaze. V  elektronických obchodoch, ktorých prevádzkovatelia nie sú zapísaný v obchodnom registri - nemajú živnosť (s.r.o.), respektíve uvádzajú falošné údaje alebo preberajú identitu iného subjektu, sa samozrejme neodporúča nakupovať.

S tovarom zakúpeným v Sports Direct  sa často môžete stretnúť na rôznych aukčných či bazárových web portáloch. V prípade, ak sa  ako zákazník rozhodnete zakúpiť tovar, ktorého výsledná cena je porovnateľná, eventuálne po zarátaní prepravných nákladov dokonca nižšia ako v Sports Direct, (hlavne pri nákupe 1-2 kusov) je zrejme výhodnejšie kúpiť konkrétny produkt aj v takýchto  internetových obchodoch alebo prípadne využiť ponuky predajcov na aukčných internetových portáloch. Okrem ceny sú pri nákupe rozhodujúce ďalšie faktory: naskladnenie tovaru, prístup k zákazníkovi, poštovné a balné, dodacia doba, záruka a referencie. (Poznámka: Ak je cena vybraného, dostupného tovaru v bežnej “kamennej“ predajni obdobná alebo dokonca nižšia, než v akomkoľvek inom e-shope, je dozaista vždy výhodnejšie realizovať osobný nákup.)

Sports Direct - nákup

Pod hlavičkou Sports Direct-u pôsobia  taktiež  špecializované  obchody ako  napríklad e-shop  fieldandtrek.com – zameraný na turistiku a kempovanie. Tovar v týchto obchodoch sa väčšinou nachádza i v ponuke hlavného portálu sportsdirect.com. Spracovanie objednávky do zahraničia realizuje dcérska spoločnosť Sports Direct-u, ale pre koncového - slovenského zákazníka  je táto skutočnosť nepodstatná.  Tovar doručuje prepravná spoločnosť DHL. Dodacia doba sa pohybuje v rozsahu 5-14 dní (spravidla do 6-7 dní), najdlhší čas spravidla zaberá spracovania objednávky a jej následné odovzdanie prepravcovi. V  neposlednom rade doba dodania závisí i od vzdialenosti miesta destinácie - koncového zákazníka k regionálnemu centrálnemu  prepravnému uzlu, napr. Bratislava.
Pred istým časom (júl 2012) pribudla možnosť nastaviť jazykové rozhranie e-shopu na slovenský (český) jazyk.
Prepravné je od 11,99 €.
Na e-mailovú adresu (zadanú pri registrácii)  je automaticky doručená správa o prijatí objednávky.
V nasledujúcich, spravidla v 1-4 dňoch je zákazníkovi odoslaný ďalší e-mail informujúci o kompletizovaní a odosielaní objednávky. V správe sa taktiež nachádza  sledovací kód prepravovaného tovaru doručovanej prepravnou spoločnosťou DHL. Objednávka môže byť rozdelená do viacerých balíkov, cena prepravy sa nezvyšuje. Ak určitý, pôvodne zakúpený produkt nie je k dispozícii (za dobu spracovania objednávky je vyskladnený), je vyradený z objednávky, o čom je zákazník informovaný prostredníctvom e-mailovej správy – Cancelation Order. Na účte nákupcu je zatiaľ blokovaná pôvodná suma (kvôli rozdielnosti internetbankingu jednotlivých bánk môže byť zákazník o tejto skutočnosti informovaný alebo aj neinformovaný rôznymi stavovými správami, napríklad “Okamžitá platba“ neznamená, že peniaze boli z účtu “strhnuté“, ale je synonymom spôsobu platby - platby kartou), až po odovzdaní objednávky prepravcovi je táto suma v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní upravená na základe chýbajúcich položiek do konečnej sumy. Ak k procesu úpravy konečnej platby nedošlo a objednávka bola doručená, je možné podať reklamáciu objednávky zákazníckemu servisu  - "customer service".

Ak ste rozhodli pre platbu v GBP, výhodnosť ovplyvňuje kurzový rozdiel  £/€ (respektíve CZK), orientačný stav kurzu £/€ môžete zistiť tu.
Platba za tovar sa realizuje platobnými kartami (kreditné, debetné), Visa, Visa Electron, Visa Debit, Master Card, Maestro alebo platobným systémom PayPal.
Kurz pri platbe kartou: Visa. V menu My Card Is In zvoľte euro a v My Transaction Was In zadajte British Pound (GBP) + prípadný bankový poplatok. Kurz MasterCard.

Zaujímavou možnosťou nákupu sú zľavy a akcie. V Sports Direct môžu prebiehať vo forme časovo obmedzenej ponuky, ako sú týždenne “superzľavy“, víkendové či jednodňové zľavy. Ďalej rozličné výpredaje, zľavové kupóny, akcie typu “dva kusy za jednu cenu" a  podobne. Určitou daňou za “mainstreamovú “ponuku, je nie vždy aktuálna produkcia výrobcov a relatívne nižšia miera špecializácie.

Ako reklamovať

Dôvody  na reklamáciu tovaru môžu byť rôzneho charakteru, najčastejšou príčinou je dodanie nesprávnej veľkosti produktu, prípadne jeho nekorektné farebné prevedenie. Ďalšími opodstatnenými, menej častými dôvodmi sú: nekompletná objednávka, nekvalitný alebo poškodený výrobok. Tak ako ostatné internetového obchody aj e-shop Sports Direct prevádzkuje zákaznícky servis (customer service) – sekcia “Help/Faq“, kde je popísaný postup vrátenia tovaru. Ak je reklamácia oprávnená a chyba vznikla na strane dodávateľa, obchod by mal refundovať náklady spojené s vrátením tovaru - poštovné (podľa smerníc EU). Pri komunikácii použite e-mailovú adresu uvedenú v príslušnej sekcii (odporúčané) alebo reklamačný formulár. Zákaznícky servis si vyhradzuje právo na odpoveď v trvaní piatich a v prípade použitia reklamačného formulára dokonca siedmich pracovných dní. Ak doručený tovar zákazníkovi “nesedí“ – zle odhadnutá veľkosť, náklady na vrátenie tovaru znáša kupujúci, v tomto prípade si je potrebné uvedomiť zmysluplnosť investovania financií do reklamačného procesu - poštovného.

Vzor reklamácie SD

Príklad: Zákazníkovi je doručený nesprávny tovar - namiesto pánskych teplákov Nike, boli doručené iné tepláky zn. Nike chlapčenskej veľkosti.

1. Môžete použiť, kontaktný (reklamačný) formulár prostredníctvom, ktorého je vyplnená sťažnosť odoslaná  na e-mailovu adresu zákazníckeho servisu.
Pozn. Návod pochádza z obdobia, keď obchod nedisponoval slovenským, prípadne českým rozhraním.
V poli “Subject“ determinujeme druh sťažnosti.

Subject: I have received the wrong item(s)?
First name: Meno
Last name: Priezvisko
Email adress: e-mailova adresa odosielateľa
Order number: číslo objednávky
Enter your message: I have received incorrect item of the order 3039845531, someone of Sports Direct employees changed tags. Instead of male size, I got another Nike pants boys size (13-14y), right tags was based ona different product.
Undelivered pants: Nike Tech Pant Sn12 Black Extra Lge £25.00, Product Code: 491005/03/370

2. Reklamácia sa môže odoslať aj z e-mailu na adresu zákazníckeho servisu: (customer service) cs@sportsdirect.com, s hore uvedenými údajmi a eventuálne priloženými fotografiami nesprávneho alebo poškodeného predmetu. Na e-mailovu komunikáciu odpovedajte formou zreťazených správ.

3. Ďalšou možnosťou je použiť rovno návratový formulár "Returns Advice" priložený k faktúre, v ňom môžete požadovať refundáciu alebo výmenu tovaru. Tovar odošlete na danú adresu.
Editovateľný PDF formulár "Returns Advice" si môžete stiahnúť tu.

Každá z troch možností predpokladá spätné zaslanie tovaru, ku ktorému je tak či onak potrebné priložiť vyplené "Returns Advice".

Pri preklade do (z) anglického jazyka môžete využiť služby internetového prekladača http://translate.google.com/, i pri nie vždy dokonalom preklade, aú formulácie dostatočne zrozumiteľná zamestnancom zákazníckeho servisu.
Za poškodený, respektíve nesprávny tovar, vám môže byť ponúknutá aj percentuálna refundácia (ak komunikácia zo servisom SD prebiehela podľa bodov 1 alebo 2), v tomto prípade si tovar ponechávate.
Ak súhlasíte s (čiastočným) finančným odškodneným, je na váš bankový (alebo PayPal) účet prevedená príslušná čiastka.

Jedným z najvážnejších dôvodov na reklamáciu je doručenie nesprávnej objednávky – obsah balíka je určený inému zákazníkovi. V tejto situácii  sa odporúča vyhotoviť príslušnú fotodokumentáciu, spísať obsah balíka a  kompletne s krátkym, ale výstižným popisom zaslať e-mailovú správu - sťažnosť na adresu zákazníckeho servisu. Tovar neodosielajte späť, v priebehu 5-7 dní by vás mala kontaktovať doručovacia spoločnosť DHL (o tejto skutočnosti budete informovaný tiež zákazníckym servisom), s ktorou si dohodnete termín vyzdvihnutia a bezplatného odoslania nesprávneho balíka späť k obchodníkovi. Od Sports Direct môžete následne požadovať refundáciu platby alebo žiadať o znovuzaslanie objednávky.

Dôležité !
Ako platobnú metódu preferujte platobný systém PayPal (ak platíte v GBP, výmenný kurz je podstatne nevýhodnejší), ak reklamácia z určitých dôvodov skončila neúspešne, PayPal je zrejme poslednou inštanciou ako sa domôcť svojich práv.
Poznámka na záver: Ak chcete dostať zdarma pri každej objednávke pollitrový hrnček s logom Sports Direct, zakaždým si vytvorte nový účet (iná e-mailova adresa, adresa doručenia môže byť vždy tá istá).
Info: V záujme lepšej prehľadnosti bola diskusia k článku zablokovaná, v debate o Sports Direct-e môžete pokračovať vo fóre, v ktorom nájdete prípadne aj aktuálny zľavový kód.

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011

Ak nie je, tak asi netreba.

Jozef123321123 (neregistrovaný/á)

Dik za pomoc. potom dám info ako to vsetko fungovalo a ake veci mi prisli

LK (neregistrovaný/á)

Funguje niekomu stranka sportsdirect? Nemozem sa na nu dostat, neviem ci len ja mam taky problem.

show (neregistrovaný/á)

Stránka Sportdirectu normálne funguje. Riešenie tvojho problému nájdeš tu - http://www.hojko.com/e-shop-www-sportsdirect-com-t126212-600.html

LK (neregistrovaný/á)

Do polhodinky mi to naskocilo aj samo,ale dik za snahu.

mato (neregistrovaný/á)

Mozem odporucat. Uz som 3 krat nakupoval a doslo vsetko v poriadku. Raz mi to dokonca doslo do tyzdna. Takze odporucam.Viac info mato-s22@azet.sk

Izzy (neregistrovaný/á)

Teraz je uz postovne 8,99 libier. Mozno je to len nejaka akcia alebo je to natrvalo.

Anonym (neregistrovaný/á)

funguje tam aj niečo ako dobierka že by som zaplatil až ked to dojde ?

Marian Rapac
Offline
Naposledy videný/á: pred 10 rokov 11 mesiacov
Členom od: 23-okt-2012

Chcel by som tovar zo sportsdirectu predavat vo svojom obchode,pocul som ale,ze faktura by na Slovensku mala byt len v slovencine,ako to s tym je,moizete mi niekto poradit?vystavi mi sportsdirect na poziadanie fakturu v slovencine?

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011

Faktury nemusia byt v slovencine (iba ak financny urad - danovaci pri kontrole tuto vec vyslovene pozadovali, vtedy by malo stacit prilozit k danym fakturam sprievodny text (vseobecny doklad) s prekladom jednotlivych poloziek. Sports Direct fakturu v slovencine nezasle ani keby si ich na kolenach prosilsmiley.

Marian Rapac
Offline
Naposledy videný/á: pred 10 rokov 11 mesiacov
Členom od: 23-okt-2012

ak tomu dobre rozumiem,malo by teda stacit,ked si tu fakturu prelozim do slovenciny a dolozim to pri pripadnej kontrole spolu s fakturou

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011

To je plne vyhovujuce. ... ale povodne som to myslel tak, ze k "x" fakturam sa prilozi len jeden sprievodny dokument, v ktorom bude prelozeny vyznam udajov ako: product, quantity, unit price atd.

Nika
Offline
Naposledy videný/á: pred 11 rokov 5 mesiacov
Členom od: 26-okt-2012

Dobrý deň, chcem poprosiť niekoho, kto má skúsenosti s objednávaním zo SD o radu. V stredu 24.10. som objednávala tovar, platila som Visa kartou, všetko prebehlo OK, v priebehu pár minút mi prišla SMS z banky, v ktorej ma informovali o stiahnutí peňazí. ALE keď sa prihlásim na stránku SD všetky objednané veci sú v košíku, nemám tam uzatvorenú žiadnu objednávku, neprišiel mi ani žiaden potvrdzujúci mail o objednaní. Pri prihlásení do banky mi stále ukazuje peniaze ako blokované. Dnes sú to už 3 dni a nič sa nezmenilo...žiaden mail...žiadne info...Mám ešte počkať alebo to mám riešiť so SD? Máte s tým nejaké skúsenosti? Ďakujem.

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011

Peniaze su blokovane, pri nezrealizovanej objednavke (z roznych dovodov) sa cca do 14 dni objavia spat na ucte.

Nika
Offline
Naposledy videný/á: pred 11 rokov 5 mesiacov
Členom od: 26-okt-2012

Ďakujem za informáciu. Takže objednávka ani nebola zrealizovaná? To znamená, že sa nedá ani zrušiť? Som z toho trochu zmätená...čítala som jeden príspevok kde niekomu nič nepotvrdili a o pár dní im kuriér doručil objednávku...Je to vôbec možné? Neostáva mi teraz nič iné len čakať 14 dní, či tovar dovezú alebo vrátia peniaze?

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011

Zvycajne komplikacie tohto alebo obdobneho charakteru mozu byt:
1) Objednavka  vobec nebola vytvorena  resp. spracovana, (nevyskytuje sa v historii), ale peniaze sa ƒ„strhli" - prislusna suma sa objavi spat na ucte v priebehu 3-14 dni. (ak sa peniaze nevratia, treba riesit situaciu so SD, bankou, pripadne s PayPal-om).
2) Objednavka bola uspesne vytvorena a spracovana (je v historii), ale nedosiel ziaden potvrdzovaci mail a pripadne ani mail o odoslani tovaru so sledovacim kodom - avsak tovar bude doruceny.
3) Krajny pripad - spracovanie objednavky zaberie neumerne dlhy cas, aj viac ako 5 dni.
Je velmi nepravdepodobne (nie vylucene), ze objednavka, ktora sa nevyskytuje v historii zrealizovanych objednavok (order history) je spracovana a nasledne by bola dorucena.
Obcas sa stava, ze pri platbe cez PayPal je platba zablokovana („Transaction has been declined by your bank") ... ale to zrejme nie je tento pripad.

natalia (neregistrovaný/á)

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci sa da reklamovat tovar zakupeny cez e-shop www.sportsdirect.com aj v Bratislavskej pobocke.
Dakujem za odpoved :)

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011

Zrejme (dozaista) nie, ale za skusku nic nedate.

Peter1980 (neregistrovaný/á)

Aky je rozdiel medzi nakupom v Bratislave a Online nakupom?

Peter1980 (neregistrovaný/á)

A co tak kupovat od niekoho, kto zije v Anglicku?
Nebude to lahsie? Samozrejme po podpisani dohody potvrdenou pravnikom.

Jožinko (neregistrovaný/á)

Neviete niekto neje nejaký zlavový kód na December na nákup so SPORTSDIRECT-u ???
Ďakujem

Alena (neregistrovaný/á)

Prosím Vás potrebovala by som pomoc. Objednávala som 1x a mala som tam položku predobjednávka, ktroá mala byť spustená teraz 10.12., ale prišiel mi mail , že to posúvajú až 13.1. 2013, lenže chcela by som ostatné položky ako to mám urobiť??? napísali mi , že to treba niekde tú položku zrušiť ale neviem kde?? nemôžem to nikde nájsť. pomôžte mi prosím. , môj mail: ala.smahova@gmail.com veľká vďaka :)))

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011
Alena (neregistrovaný/á)

moja objednávka bola zadaná 29.11. , ale nie odoslaná tým , že tam bola tá predobjednávka, bude sa to dať zrušiť na tom maily, čo ste mi poslali odkaz??? a keby som chcela tú trigovicu , aby mi potom poslali sa to tiež dá???

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011

Teoreticky ba sa to malo dat zrusit, treba to skusit. Mate dve moznosti: bud zrusit celu objednavku (medzitym vam urcite z nej urcite „ povypadavali" nejake veci), alebo len konkretne danu vec, mikinu zrejme uz dodatocne neposlu - nebude sa nachadzat v objednavkovom systeme.

Alena (neregistrovaný/á)

Ja som na ten mail napísala nech mi zrušia tú položku teda tú predobjednávku, uviedla som tam všetko veľkosť , popis , cenu a hlavne číslo pod ktorým ju majú vedenú. Zatiaľ sa mi neozvali oni asi cez víkendy nerobia, tak mi to potvrdia asi až cez týždeň. Alebo myslíte, že sa mi ozvú????? Teda napíšu mail.
Hej máte pravdu z objednávky mi už poslali mail, že 1 trigovica nie je na sklade , ale keď som pozerala na stránke , tak dnes ju tam už mali s tým číslom čo som chcela.
ďakujem za pomoc , poučila som sa že budem robiť objednávky zvlášť s predobjednávkami a zvlášť normalne veci čo majú práve na sklade.

Alena (neregistrovaný/á)

Dobrý deň!
Ja som Vám písala už včera, položku z predobjednávky mi poslali mail , že mi ju rušia s mojej objednávky, ale zatiaľ mi nič neprišlo , že spúšťajú objednávku na odoslanie koľko to môže trvať??? môžem sa na niekoho nakontaktovať , alebo mám znovu napísať na ten mail??? alebo na nejaký zákaznícky servis???? je tam mail ??? lebo čo som našla je tam len kontaktný formulár a tam som napísala a napísali mi číslo telefónu, ale tam nebudem voalť viete mi poradiť????
Ďakujem

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 16 hod 25 min
Členom od: 30-jan-2011

Ziaden stres (aspon zatial). Do Vianoc by to mali poslat.wink

Alena (neregistrovaný/á)

No veď práve :(( Mám tam darčeky na vianoce a nie sama , lebo to sme dávali s kámoškou:(( Myslíte , že to pošlú???

Alena (neregistrovaný/á)

A včera navečer sa mi ukázala na účte zadržaná čiastka , čiže sa mi vrátila, ale na zákaznickom servise mi odpísali, že moja objednávka bude odoslaná včera alebo dnes ráno. Keď som pozerala v histórii objednávok na mojom účte , tak tam svieti ako poslaná na vybavenie. Tak teraz už vôbec neviem, čo stou objednávkou bude??? Poradte mi prosím :(

Stránky

Uzamknutá téma